Załatw sprawę

© All rights reserved. Designed by DJ-Extensions.

Nabór uczestników do programu: Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Łańcut ogłasza nabór osób chętnych do wzięcia udziału w Programie ASYSTENT OSOBISTY OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024

Program dofinansowany jest ze środków Funduszu Solidarnościowego
Wartość dofinansowania wynosi: 445 842,00 zł
Celem Programu jest wprowadzenie usług asystenta jako formy ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu z życiu społecznym.

Wsparciem objętych może zostać:

 • 4 osoby posiadające orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności z niepełnosprawnością sprzężoną (w tym orzeczenia równoważne)
 • 6 osób posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności (w tym orzeczenia równoważne)
 • 2 osoby posiadające orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (w tym orzeczenia równoważne)

Wsparcie w ramach Programu jest bezpłatne i skierowane do mieszkańców Gminy Łańcut. Zgodnie z wytycznymi Programu osoba z niepełnosprawnością ma możliwość samodzielnego wskazania osoby, która będzie świadczyć usługi asystenta.
Treść Programu wraz z załącznikami dostępna jest na stronie Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych pod adresem: https://niepelnosprawni.gov.pl/a,1478,nabor-wnioskow-w-ramach-programu-resortowego-ministra-rodziny-i-polityki-spolecznej-asystent-osobisty-osoby-z-niepelnosprawnoscia-dla-jednostek-samorzadu-terytorialnego-edycja-2024

Osoby zainteresowane, które chciałyby skorzystać z usługi asystenta osobistego proszone są o przedłożenie następujących dokumentów wraz z orzeczeniem o niepełnosprawności:

Załączniki:

 1. Załącznik nr 1: Karta zgłoszenia do Programu [PDF]
 2. Załącznik nr 2: Klauzula informacyjna RODO [PDF] 
 3. Załącznik nr 3: Deklaracja uczestnictwa w Programie [PDF]
 4. Załącznik nr 4: Oświadczenie dot. analogicznych usług [PDF]
 5. Załącznik nr 5: Oświadczenie o akceptacji asystenta [PDF]
 6. Załącznik nr 6: Karta zakresu czynności w ramach usług asystencji [PDF]


O przyjęciu do Programu decyduje: - kolejność zgłoszeń - analiza wniosków w kontekście sytuacji osoby niepełnosprawnej /stopnia niepełnosprawności, konieczności zapewnienia wsparcia asystenta/. Dokumenty należy składać do 02.02.2024 r. w Ośrodku Pomocy Społecznej Gminy Łańcut, Wysoka 49, 37-100 Łańcut w godz. 7.00-15.00.

Kontakt: 17 2499207 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. załączniki do pobrania: www.opsgl.pl

Dane kontaktowe
Adres
Wysoka 49
37-100 Łańcut
Kontakt
tel./fax (17) 24 99 208
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Godziny otwarcia
 • Poniedziałek
  7.00 – 15.00
 • Wtorek
  7.00 – 15.00
 • Środa
  7.00 – 15.00
 • Czwartek
  7.00 – 15.00
 • Piątek
  7.00 – 15.00
© Wszelkie prawa zasteżone