Załatw sprawę

© All rights reserved. Designed by DJ-Extensions.

Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej

Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Łańcut informuje, że realizuje Program Asystenta Osobistego Osoby Niepełnosprawnej – edycja 2022. Program finansowany jest ze środków Funduszu Solidarnościowego. Głównym celem Programu jest wprowadzenie usług asystencji osobistej jako formy ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym.

Jednocześnie informujemy, że został ogłoszony nabór uczestników do Programu „Asystent Osoby Niepełnosprawnej” – edycja 2023 finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego.

Adresatami Programu są:

osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie:

 • o znacznym stopniu niepełnosprawności lub
 • o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności lub
 • traktowane na równi z orzeczeniami wymienionymi w lit. a i b, zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 573 z późn. zm.).

Wsparcie w ramach Programu jest bezpłatne i skierowane do mieszkańców gminy Łańcut. Osoby zainteresowane zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi udziału w projekcie, które zamieszone zostały na stronie internetowej. Uczestnik programu za usługi asystencji osobistej nie ponosi odpłatności.

Treść Programu wraz z załącznikami dostępna jest na stronie Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych pod adresem:

https://niepelnosprawni.gov.pl/a,1417,nabor-wnioskow-w-ramach-programu-resortowego-ministra-rodziny-i-polityki-spolecznej-pn-asystent-osobisty-osoby-niepelnosprawnej-edycja-2023

Dane kontaktowe
Adres
Wysoka 49
37-100 Łańcut
Kontakt
tel./fax (17) 24 99 208
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Godziny otwarcia
 • Poniedziałek
  7.00 – 15.00
 • Wtorek
  7.00 – 15.00
 • Środa
  7.00 – 15.00
 • Czwartek
  7.00 – 15.00
 • Piątek
  7.00 – 15.00
© Wszelkie prawa zasteżone